Jozef ČESLA – Tajomné savany africké (Vila Flóra) - www.pamiatkynaslovensku.sk - (jozef-cesla-tajomne-savany-africke-vila-flora)

Zaujímavé články   späť
www.pamiatkynaslovensku.sk
Jozef ČESLA – Tajomné savany africké (Vila Flóra)
jozef-cesla-tajomne-savany-africke-vila-flora

 


 

Vážení priatelia Tatranskej galérie a dobrého umenia,
 


 

dovoľujeme si Vás pozvať na novú výstavu vo Vile Flóra v Starom Smokovci.
 


 

Tešíme sa na Vás
 


 

Anna Ondrušeková, riaditeľka
 

a kolektív pracovníkov TG.
 


 


 


 


 

Názov výstavy: Jozef Česla – Tajomné savany africké
 

Miesto konania: Vila Flóra Starý Smokovec
 

Termín výstavy: 15.6. 2018 – 9.9. 2018
 

Kurátorka výstavy: Anna Ondrušeková
 


 

Fotograf Jozef Česla (1950) predstaví v priestoroch Vily Flóra výber 20 veľkorozmerných fotografií afrických zvierat nafotených počas jednomesačného pobytu v Africkej Keni, ktorého sa zúčastnil v roku 2010. Jozef Česla fotograf, lektor, ale tiež predseda slovenských ako aj medzinárodných fotografických súťaží sa venuje voľnej a reklamnej fotografii. Z tohto afrického dobrodružstva vznikol okrem 20 tisícov fotografií ešte 12 minútový dokument, ktorého hlavnými hrdinami sú divoké africké zvieratá a to nielen Veľká päťka - lev, leopard, slon, byvol a nosorožec, ale tiež žirafy, krokodíly, hrochy, gepardov, hyeny, pštrosy i supy. Autor si zvolil čierno-biele prevedenie ako protipól tradičnej farebnosti Afriky.
 


 

Známeho slovenského fotografa v africkej národnej rezervácii Masai Mare najviac uchvátili divoké a pre nás exotické zvieratá, ktorých výber budú mať návštevníci možnosť uvidieť počas letnej sezóny vo Vile Flóra. Svoje africké dobrodružstvo Jozef Česla absolvoval práve v letných mesiacoch, kedy je možné uvidieť jedinečné prírodné divadlo a to najväčšiu migráciu kopytníkov na svete. Počas tejto migrácie dochádza k ďalšiemu dramatickému predstaveniu a to keď sa predátori snažia počas prechodu rieky Masai Mara uloviť nejakú korisť. Lov ponúka pre fotografa dych berúce situácie, ktoré mal práve Jozef Česla v Afrike možnosť zažiť a tiež zachytiť svojim objektívom. Z Kene si fotograf odniesol aj mnoho iných zážitkov. Užil si veľa prachu, horúceho počasia i neuveriteľných situácií.
 


 

www.tatragaleria.sk
 www.pamiatkynaslovensku.sk