Zaujímavé články   späť
www.pamiatkynaslovensku.sk
Gemersko-malohontské múzeum opäť otvorené pre verejnosť
programova-ponuka-gemersko-malohontskeho-muzea-januar-2020 programova-ponuka-gemersko-malohontskeho-muzea-januar-2020 programova-ponuka-gemersko-malohontskeho-muzea-januar-2020 programova-ponuka-gemersko-malohontskeho-muzea-januar-2020

 


 

Vážení návštevníci.
 


 

12. mája 2020 o 9.00 hod. sa opäť otvárajú brány Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote pre verejnosť. Múzeum bolo pre verejnosť zatvorené celých 64 dní. Múzeum bude otvorené počas štandardných otváracích hodín – v pondelok zatvorené, v utorok až piatok otvorené od 9:00 do 17:00 a počas víkendu od 13:00 do 17:00.
 


 

Počas návštevy múzea však budú platiť určité opatrenia. Vstup do múzea bude povolený len s prekrytými hornými dýchacími cestami (napr. rúškom, šatkou, šálom). Pri vstupe bude potrebné si dezinfikovať ruky pripraveným dezinfekčným prostriedkom. Počet návštevníkov vo výstavných a expozičných priestoroch v jednom okamihu bude limitovaný na jedného návštevníka na 25m2 (t.j. maximálne traja návštevníci v jednej miestnosti), táto podmienka sa nevzťahuje na deti.
 


 

Počas návštevy múzea si môže verejnosť pozrieť stálu vlastivednú expozíciu a expozíciu Protifašistický odboj a SNP v Gemeri-Malohonte. K dispozícii je aj výstava venovaná vývoju kováčskeho remesla v Gemeri-Malohonte Nieto majstra nad kováča...
 

Koncom mája bude verejnosti sprístupnená výstava mladej výtvarníčky Šarloty Bottovej z Rimavskej Bani, ktorá v súčasnosti žije a tvorí v Hnúšti. Z jej tvorby uvidíte kresby portrétov významných slovenských i zahraničných osobností. V priebehu júna sprístupníme výstavu kyjatických hračiek z dielne Ladislava Hedvigiho z Rimavských Zalužian.
 


 

Aj naďalej budeme v spojení s verejnosťou prostredníctvom sociálnych sietí Facebook a Instagram. Denne budeme prezentovať zbierkové predmety a aktivity múzejnej pedagogiky.
 


 

Každý individuálny návštevník, dvojica či rodina dostane pri návšteve múzea darček v podobe najnovšieho zborníka Gemer-Malohont, ročník 15.
 


 

Zborník prináša najnovšie výsledky práce odborných pracovníkov múzea ako aj externých prispievateľov, s tematickým zameraním na kultúrne a prírodné dedičstvo regiónu Gemer-Malohont. Najnovší 15. ročník zborníka obsahuje 17 odborných príspevkov z archeológie, histórie a etnológie.
 

Kolektív Gemersko-malohontského múzea sa teší na svojich prvých návštevníkov.


 


 

www.gmmuzeum.skwww.pamiatkynaslovensku.sk